۱۳۹۸ دوشنبه ۲۷ خرداد
A+
A-
منشور عفاف و حجاب
« ای پیامبر به زنان و دختران خود و زنان مومن بگو که خود را با جامه بلند بپوشا نند، این کار به جهت آنکه " به عفت" شناخته شوند و مورد آزار قرار نگیرند بهتر است و خداوند همواره آمرزنده و مهربان است »قرآن کریم – سوره احزاب – آیه 59
با توجه به تاکیدات مکرر دین مبین اسلام ، در راستای حفظ شعائر اسلامی و لزوم رعایت شئونات اخلاقی و دینی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خصوصاً رعایت عفت و حیا ، و حدود شرعی حجاب ، باهدف ایجاد هماهنگی وضابطه مندی بیشتر ، موارد زیر که به عنوان منشور عفاف و حجاب درکمیته صیانت از حقوق شهروندان شرکت آب و فاضلاب البرز ، به تصویب رسیده است جهت رعایت پرسنل« به ویژه خواهر گرامی » و مراجعه کنندگان محترم اعلام می گردد .

1. نوع لباس و پوشش ظاهری بایستی منطبق با موازین شرعی و متناسب با پوشش یک شهروند اسلامی ایرانی باشد .
2. پرهیز از پوشیدن مانتوهای تنگ و کوتاه و نازک با رنگ های غیر متعارف و آستین کوتاه ، (مانتوی خانم های باید بلند و گشاد باشد به نحوی که بدن را حداقل از شانه تا زیر زانو بپوشاند و لباس مردان ، کت و شلوار یا پیراهن آستین بلند و شلوار معمولی بدون استفاده ازکراوات و زیور آلات نظیر زنجیر طلا و ...)
3. استفاده از جوراب های ساده و ضخیم و کفش های ساده و متعارف
4. پرهیز از داشتن هر گونه آرایش ، ناخن بلند ولاک و زیور آلات غیر متعارف و پرهیز جدی از استفاده از روسری یا نمایش موهای سر خارج از مقنعه .
5. پرهیز از پوشش مانتوهاو شلوارهای خارج از فرم اداری و شلوار جین و ساپورت
6. مدل مو و محاسن برادران باید طبیعی باشد و از مدل های افراطی پرهیز شود.
7. پرهیز از شوخی های بیجا ، طرح مسائل شخصی ، خانوادگی و ترددهای غیر ضروری در محیط اداری
8. لازم به ذکر است پوشش اسلامی کامل و برتر جهت بانوان چادر می باشد،
9. کلیه پرسنل موظفند حداقل پوشش اسلامی ذکر شده در بند های فوق الذکررا الزاما رعایت نمایند در غیر اینصورت از طریق مراجع ذیصلاح موارد مشاهده شده مورد پیگیری و بازخورد اصلاحی لازم در جهت حفظ شئونات اسلامی و سلامت اداری قرار خواهد گرفت
 
کمیته سلامت اداری و صیانت از حقوق شهروندی آبفای البرز
تاریخ به روز رسانی:
1396/12/23
تعداد بازدید:
1365
Powered by DorsaPortal