۱۴۰۳ جمعه ۱ تير
A+
A-
توسعه کلرزن های کوزه ای؛
نصب 22 دستگاه کلرزن هیدرو مکانیکی در روستاهای کوهستانی البرز

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان البرز از نصب 22 دستگاه کلرزن هیدرومکانیکی در روستاهای کوهستانی البرز با هدف بهبود شرایط آبرسانی خبر داد.

حمیدرضا نامداری ضمن تأیید این خبر گفت: به کارگیری کلرزن هیدرومکانیکی(کوزه ای) در 39 نقطه از تأسیسات روستاهای شهرهای آسارا و کوهسار در دستور کار قرار گرفته که تاکنون با نصب 24 دستگاه، آثار مثبت جهاد آبرسانی روستایی بیش از پیش نمود پیدا کرده است.

مدیرعامل شرکت آبفا البرز افزود: هم اکنون در روستاهای آسارا و کوهسار بالغ بر 60 درصد کلرزنی منابع آبی به روش کوزه ای صورت می گیرد.

وی با بیان پراکندگی و گستردگی روستاهای کوهستانی در شهرستان های کرج و ساوجبلاغ تصریح کرد: وضعیت توپوگرافی روستاهای آسارا و کوهسار به گونه ای است که خدمت رسانی به روستاها به راحتی انجام نمی شود چرا که دسترسی به روستاها امری بسیار دشوار است.

 نامداری با بیان اینکه تأسیسات و منابع آبی در این روستاها در اماکنی مستقر است که فاقد انرژی برق می باشد ، خاطرنشان ساخت: طی بررسی های صورت پذیرفته بهترین روش برای گندزدایی منابع آبی این روستاها کلرزنی به روش هیدرولیکی است زیرا منابع آبی در این منطقه تا حدودی غنی می باشد.

 مدیرعامل آبفا استان البرز، ضد ضربه بودن و مقاومت کلرزن های کوزه ای در برابر شکستگی، ضد سایش بودن ، سهولت در باز و بسته شدن و نصب ، توزیع و تزریق یکنواخت کلر، انحلال و مصرف کامل پرکلرین و کاهش تلفات آن، پاسخگویی به نوسانات مصرف (کاهش یا افزایش مصرف)، قابلیت تنظیم و کنترل مقدار تراوش و تزریق کلر بوسیله دو شیر کنترل، در بَر داشتن سیلیس مخصوص به مقدار لازم جهت مخلوط با پودر پرکلرین، دوجداره بودن و قابلیت تعدیل نوسانات غلظت در واحد زمان ، کلر زنی در حالت هیدرواستاتیک براساس اسمز و در حالت هیدرو دینامیک بر اساس سرعت و فشار عمل را از مزایای این دستگاه یاد کرد.

 وی خاطرنشان ساخت : تا پایان خرداد ماه سال جاری ، تمام روستاهای واجد شرایط مجهز به کلرزن های هیدرومکانیکی خواهد شد.

تاریخ:
1403/03/16
تعداد بازدید:
159
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal