۱۴۰۱ دوشنبه ۱۴ آذر
A+
A-
با صرف هزینه 1600میلیارد ریال
ساخت مخازن جدید آب در البرز شتاب می گیرد

برنامه پرشتاب ساخت مخازن جدید ذخیره آب در شهرها و روستاهای استان البرز، سالانه حدود 15 درصد از حجم کمبود مخازن ذخیره را جبران می کند.

به گزارش روابط عمومی آبفای البرز، ذوالفقار مهدی زاده مدیرعامل این شرکت با اشاره به کمبود 200 هزار متر مکعبی حجم مخازن استان البرز گفت: بر اساس استاندارد کشور، با کمبود 200 هزار متر مکعب حجم مخزن دراستان مواجه هستیم و این در حالیست که درسال ، شاهد رشد جمعیتی معادل 100 هزار نفر هستیم که این موضوع ،آبرسانی به شهروندان را بخصوص درفصل گرم سال با دشواری هایی مواجه می کند.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون برای جمعیت بیش از سه میلیون نفر در البرز، بالغ بر 500 هزار متر مکعب ظرفیت مخازن ذخیره وجود دارد که این میزان باید به 700 هزار متر مکعب ارتقا یابد، افزود : نهضت ساخت مخازن جدید در این استان از اوایل سال قبل شروع شد و در سال 1400،  بالغ بر22 هزار متر مکعب مخزن جدید وارد مدارشده و در سال 1401 هم بیش از 52 هزار متر مکعب در حال احداث است.

مهندس مهدی زاده تاکید کرد: برنامه این شرکت برای سال 1402 ، بهره برداری از 60 هزار متر مکعب مخزن جدید است که با ادامه این روند، پیش بینی می شود طی حداکثر 5 سال آتی کمبود مخازن استان مرتفع شود.

وی خاطرنشان ساخت: با بهره برداری از مخازن جدید، تاب آوری تاسیسات آبرسانی بیشتر شده ودرزمان اوج مصرف (فصل گرم) افت فشار وتنش آبی درتاسیسات توزیع آب مرتفع خواهد شد. گفتنی است برای احداث هر متر مکعب مخزن 30 میلیون ریال هزینه می شود.

 

تاریخ:
1401/08/14
تعداد بازدید:
152
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:2 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal