۱۳۹۹ دوشنبه ۵ خرداد
A+
A-
مدیر کل پدافند غیرعامل استان
جایگزینی انرژی خورشیدی با سوختهای فسیلی در مراکز خدماتی البرز ضروری است
از منظر پدافند غیرعامل ، ترسیم ساختار انرژی خورشیدی و جایگزینی آن با سوختهای فسیلی در مراکز خدماتی و اداری استان البرز غیر قابل اجتناب است.
به گزارش روابط عمومی ، مهندس اسفندیار نژاد مدیرکل پدافند غیرعامل استان البرز در اولین کارگروه انرژی و آب در سال 98 که به میزبانی آبفای شهری البرز برگزار شد ، با بیان این مطلب اظهار داشت : همزمان با تأمین انرژی برای واحدهای مسکونی و صنفی و کارخانجات استان با روش های فعلی ، باید به بحث پدافند غیرعامل و ترسیم و ایجاد یک انرژی جدید پرداخت تا در آینده جایگزین آن شود.
وی با اشاره به حوادث سیل شمال و جنوب کشور در آغاز سال 98 گفت : بروز سیل در استانهای شمالی و جنوبی ، هم فرصت و هم تهدید است. فرصت است زیرا جغرافیای نیمه خشک ایران نیاز به بارش های جوی دارد و اهمیت آن استراتژیک است و تهدید است زیرا اگر مدیریت نشود ، موجب خسارت سنگینی خواهد شد.
وی افزود : در البرز هم این فرصت و تهدید وجود دارد. بنابراین یکی از وظایف این کارگروه سطح بندی ، شناسایی و احصاء این موضوع است.
بنابراین گزارش مهندس رضایی فر مدیرعامل شرکت آبفای استان البرز نیز با ارایه گزارش از آخرین وضعیت تأمین و توزیع آب و چالشهای پیش روی آبفا بیان داشت : عده ای تصور می کنند ، چون بارندگی های بهار امسال خیلی خوب بوده ، پس محدودیت برای تأمین آب وجود ندارد. در حالی که این بارشها در ذخیره سازی سدها در کوتاه مدت موثر است و با یکی دو سال بارندگی ، وضع آبهای زیر زمینی و کاهش مداوم ذخایر آبخوان ها جبران نمی شود.
وی افزود : ما در هر شرایطی ، باید درست مصرف کنیم. در استان البرز 76 درصد آب شرب از منابع آبهای زیرزمینی (چاه ها) در مقابل 24 درصد معادل 60 میلیون متر مکعب از منابع سطحی یا همان سدهای کرج و طالقان بدست می آید.
در ادامه این کارگروه مدیران و مسئولان شرکتهایی همچون برق ، آب منطقه ای و محیط زیست نیز به ایراد سخن پرداختند.
تاریخ:
1398/02/11
تعداد بازدید:
239
منبع:
روابط عمومی
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal