۱۴۰۰ پنج شنبه ۱۱ آذر
A+
A-
بازدید دادستان استان البرز از عملیات اجرایی تصفیه خانه فاضلاب کرج

دکتر مددی دادستان استان البرز خواستار تسریع در راه اندازی و بهره برداری از مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب کرج تا پایان سال شد .

به گزارش روابط عمومی آبفا البرز ، دادستان استان البرز روز پنجشنبه 29 مهرماه در بازدید از روند پیشرفت مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب کرج اظهار داشت : طرح فاضلاب کرج جزو طرحهای زیست محیطی بزرگ البرز است و به عنوان زیرساخت پایدار شهری محسوب می شود و در شرایطی که استان با کمبود منابع آبی مواجه است ، پساب این پروژه مهم می تواند در بخشهای صنایع و کشاورزی مورد استفاده قرار گیرد و به عنوان بازچرخانی آب به سفره های زیرزمینی نیز تزریق شود .

وی ضمن قدردانی از زحمات دست اندرکاران اجرای طرح ، با اشاره به حجم بالای سرمایه گذاری صورت گرفته و تأثیر گذاری قابل توجه در حوزه کشاورزی و صنعت استان بر تسریع اجرای پروژه در بهره برداری هرچه سریع تر از آن تأکید کرد.

مهندس مهدی زاده مدیرعامل آبفا البرز هم در این بازدید گفت : در حالی که عملیات اجرایی این تصفیه خانه از سال 89 آغاز شد و باید ظرف چهار سال به اتمام می رسید ، با گذشت 11 سال به دلایلی همچون قرارداد ارزی پروژه و نوسانات نرخ ارز و همچنین شرایط جدید تحریم ها ، اتمام پروژه و بهره برداری از آن با مشکل روبرو شده و هنوز به بهره برداری نرسیده و آبفا البرز تمام سعی خود را بکار گرفته تا در سال 1400 این پروژه را وارد مدار بهره برداری نماید .

شایان ذکر است ، ساخت مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب کرج با ظرفیت 280 هزار نفر در حال حاضر نزدیک به 90 درصد پیشرفیت فیزیکی داشته و برای آن 18 میلیون یورو هزینه شده است .

تاریخ:
1400/07/30
تعداد بازدید:
335
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:5
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal