۱۳۹۹ دوشنبه ۵ خرداد
A+
A-
دیدار مدیرعامل آبفای البرز با امام جمعه کرج
به گزارش روابط عمومی شرکت آبفای البرز : مهندس مهدی زاده مدیرعامل این شرکت در دیدار با نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرج گزارشی از فعالیتها و اقدامات صورت گرفته در حوزه آب و فاضلاب و همچنین یکپارچه سازی و ادغام آبفای روستایی و شهری ارایه کرد.
مهندس مهدی زاده با اشاره به 17 شهر و 165 روستای زیر پوشش در استان البرز و لزوم صرفه جویی از سوی شهروندان در شرایط افزایش مصرف بخاطر شیوع کرونا و نیز در خصوص جایگاه معنوی و دینی آب در بین شهروندان مومن و خداجو و نقش مهم ائمه محترم جمعه در مدیریت مصرف آب گفت : مجموعه آبفای البرز نیازمند یاری ائمه جمعه با استفاده از تریبون نماز عبادی سیاسی جمعه هستند تا مسئله حیاتی کمبود آب و لزوم صرفه جویی و مدیریت بهینه مصرف برای نمازگزاران تشریح و تبیین شود.
وی در خصوص یکپارچه سازی آبفای شهری و روستایی به این موضوع اشاره کرد که با این اقدام دیگر موازی کاری صورت نپذیرفته و ادغام باعث تمرکز و مدیریت بهتر فعالیت ها خواهد شد. ضمن اینکه تلاش لازم و شبانه روزی کارکنان آبفا به منظور تأمین آب شرب و مقابله با ویروس کرونا کماکان انجام خواهد شد تا شهروندان دغدغه ای نداشته باشند.
آیت الله حسینی همدانی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرج نیز بیان داشت : مسئله آب و رسیدگی به مواردی که برگشت آن به آب است ، حساس و از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
وی با اشاره به کاهش منابع آبی در ایران ، بیان داشت : متأسفانه حفر چاه های غیرمجاز ، استفاده بی رویه از منابع آبی و ساخت و سازهای غیرمجاز در شهرها از عوامل کاهش منابع آبی هستند.
امام جمعه کرج با تأکید بر جلوگیری از آب غیرمجاز در سطح استان ، خاطرنشان ساخت : دادستانی و دستگاه قضایی استان باید قاطعانه از حفر چاه و ساخت و سازهای غیرمجاز جلوگیری کنند.
آیت الله حسینی همدانی با بیان اینکه آب جزء مباحات اولیه است و کسی مالک آن نیست ، عنوان کرد : با اینکه کسی مالک آب نیست و مردم در استفاده از آن آزادند اما بر طبق روایات و دستورات اهل بیت علیهم السلام اسراف و استفاده بی رویه از آن خلاف شرع است.
وی با تأکید بر اینکه کسی با پرداخت هزینه آب بهاء مالک آن نمی شود ، عنوان کرد : مردم صرفاً هزینه آبرسانی را پرداخت می کنند و کسی تحت هیچ عنوانی اجازه اسراف آن را ندارد.
نماینده ولی فقیه در استان البرز با تأکید بر جلوگیری از هدر رفت آب در سیستم های شبکه توزیع ، اظهار داشت: میزان هدر رفت آب در شبکه های توزیع آب شهری کشور 25 درصد می باشد که باید با نشت یابی و اصلاح سیستم های توزیع از آن جلوگیری شود.
آیت الله حسینی همدانی در ادامه بر ارزیابی سیستم دوگانه توزیع آب جهت مدیریت مصرف آن تأکید کرد و خاطرنشان ساخت : باید مزایا و معایب شبکه های دوگانه توزیع آب بررسی و به صورت پایلوت در بخشی از استان پیاده سازی شود تا کارآمدی آن بررسی شود.
وی در پایان با تأکید بر استفاده از مشارکت های مردمی جهت تفکیک آب شرب از آب مصارف بهداشتی ، گفت : می توان با فرهنگ سازی و در اختیار گذاشتن تسهیلاتی مشترکان را جهت پیاده سازی سیستم دوگانه توزیع آب تشویق کرد.
تاریخ:
1399/02/15
تعداد بازدید:
189
منبع:
روابط عمومی
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:3
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal