خدمات الکترونیک 
نرم افزار های تلفن همراه
۱- آبفای استان البرز 
iOS & Android
 لینک دانلود نرم افزار
 
۲- پایگاه خبری آبفای البرز 
 iOS & Android
لینک دانلود نرم افزار
 
 
  
سخن روز
از جوانی من در این است که هر روز چیز تازه ای یاد می گیریم
فراخوان اولويت هاي تحقيقاتي
اولويت هاي تحقيقاتي سال 1396 شركت آب و فاضلاب البرز
1. تصفيه و گند زدايي ورودي تصفيه خانه هاي آب به روش الكتريكي يا يون سازي كاتيوني
2. حذف و سنجش توامان آمونياك از پساب  خروجي با تكيه بر روش هاي نو ، پيشرفته و كم هزينه
3. بررسي مديريتي پيرامون بهره گيري از مزاياي انرژي هاي نو به منظور استفاده از آن در هوادهي فاضلاب در استخر هاي فاكولتاتيو
4. ارائه روشهاي نوين حفاظت از لوله جدار وآبده چاه از خوردگي

ادامه مطلب ...
امور فرهنگی
حضرت آیت ا... خامنه ای مدظله العالی:
من می خواهم این واجب فراموش شده اسلام را به یاد شما و ملت ایران بیاورم:
امر به معروف و نهی از منکر

تصفیه خانه آب شماره 2 کرج

تصفیه خانه فاضلاب در حال ساخت هشتگرد

تصفیه خانه فاضلاب کرج

شرکت آب فاضلاب استان البرز  /   سامانه پیام کوتاه 30007122  /   سامانه تلفنی 122  سامانه بلوتوث  سامانه پرداخت قبض 1522 /  تلفن گویای ارتباطات مردمی وزارت نیرو 88644850  /  شرکت آب و فاضلاب استان البرز

دستور عمل فروش انشعاب «آب» و «فاضلاب »

1- مراجعه متفاضی به واحدپذيرش امور مشترکین (برای واگذاری انشعاب آب، قبض آب بهای یکی از همسایگان و برای اشتراک فاضلاب، قبض آب بهای آن واحد مسکونی مورد نیاز است.)
 
2- دریافت فرم درخواست انشعاب آب و فاضلاب از مسؤول پذيرش .
 
 
3- دریافت "فرم قرارداد بین شرکت آبفا و متقاضی انشعاب موقت " و تكميل آن توسط متقاضي برای املاک،كه بصورت زمين بوده و يا تكميل نشده‌اند .
 
4- در صورتيكه شبكه وجود نداشته باشد با ارسال نامه و تكميل فرم ایحاد شبکه جدید آب / فاضلاب و كروكي محل برای اجراي شبكه اقدام مي شود در صورتيكه امكان اجراي شبكه باشد پس از اجراي آن انشعاب واگذار می شود .
5-     در صورت وجود شرايط فني و بهره برداري لازم با انشعاب درخواستي از نظر قطر (انشعاب غيرمتعارف نباشد) و امكان نصب وجود داشته باشد، تكميل فرمهاي موردنياز .
 
6- كنترل و تكميل مدارك و فرمها و ارائه به واحد پذيرش .
 
 
7- در صورتيكه انشعاب درخواستي به صورت آزاد (زمان ساختمان‌سازي) باشد طی كليه مراحل بالا الزامي است و فرم قرارداد بین آبفا و متقاضی انشعاب موقت به متقاضي ارائه مي شود .
 
8- واگذاري انشعاب موقت(زمان ساختمان سازي)بدون بازديد وبا توجه به سندمالكيت(عرصه ملك)و پروانه ساختماني (برای تعيين اعيان ملك)انجام مي گردد وطبـق دستور عمل، محاسبـه حق انشعاب آب و يا فاضلاب مشخص و به مشترك اعلام مي شود. پس از انجام مراحل مذكور، فرم ارزيابي توسط ارزياب تنظيم وبصورت‌مكانيزه‌ محاسبه‌حق انشعاب‌انجام می شود .
a.      پس از صدور سند فروش، پيش‌فاكتور برای اطلاع متقاضي صادر می شود .
b.     چنانچه متقاضي تمايل به پرداخت نقدي داشته باشد قبض بانكي مكانيزه صادر مي‌شود و در صورت تمايل به پرداخت اقساطي، مراحل اقساط توسط پذيرش اداره واگذاري بصورت مكانيزه تنظيم و پس از تعيين و تأييد ميزان پرداخت نقدي، مبلغ قابل تقسيط، مدت بازپرداخت اقساط، كارمزد اقساط توسط مدير منطقه محاسبه و پس از ثبت و اعمال در سيستم قبض بانكي مكانيزه صادر و برای واريز به بانك به مشترك تسليم مي‌شود .
 
9- پس از اينكه متقاضي كليه مراحل واريز مبلغ حق انشعاب را طي نمود اطلاعات اوليه در سیستم تکمیل شده و متقاضي به مشترك تبديل می شود. و قرارداد بين آبفا و متقاضي تنظيم و تكميل می شود.
 
10-واگذاري انشعاب آب و فاضلاب دائم به اين معناست كه ساختمان تكميل شده و مشترك تقاضاي اشتراك آب ملك خود را بصورت تك واحدي و يا چند واحدي، ويلايي و يا آپارتمان مي نمايد كه در اين صورت بايد ملك بازديد شد. و چنانچه عرصه و اعيان ملك طبق اسناد تكميل شده پرونده باشد و يا در مورد چند واحدي داراي شرايط اشتراك مجزا براي هر واحد مسكوني، ويلايي و يا آپارتماني باشد، مراحل محاسبه، به وسيله سيستم مكانيزه انجام شده و به مشترك اعلام می شود و مشترك طبق بند 11 اقدام به خريد انشعاب مي‌نمايد ضمناً هزينه‌هاي متعلقه از جمله كنتور و نصب اضافه می شود .
 
 
11-در صورتيكه مشترك قبل از نصب منصرف شود با مراجعه به قسمت واگذاري و ارائه درخواست كتبي، مبلغ واريزي، به او پس از كسر كارمزد عودت می شود .
 
12-انشعاب فروخته شده ابتدا در واحدپذيرش ثبت و پس از نصب و ثبت شماره بدنه كنتور و شماره شناسايي ملك برای مشترك قبض آب بها صادر می شود .
 
 
13-در صورتيكه مشترك نسبت به انجام تعهدات خود (واريز هزينه‌هاي مربوط به نصب انشعاب و يا حق انشعاب آب كه تقسيط شده است) در زمان مقرر اقدام نکند، واحد بازرسي به مشترك فرم تعيين وضعيت داده و در صورت پرداخت نکردن مبلغ پس از مهلت مقرر، اخطار قطع انشعاب مي‌دهد و در صورتي كه مشترک اقدامی نکند انشعاب قطع خواهد شد و چنانچه مشترك پس از قطع انشعاب اقدام به پرداخت مبلغ تقسيطي نمايد با دريافت هزينه وصل مجدد، واحد بازرسي اقدام به نصب مجدد مي‌نمايد .
 
14-افرادي كه انشعاب موقت (برای هرگونه ساخت و ساز)دریافت نموده اند، پس از تكميل ساختمان با توجه به تكميل فرم مربوطه در زمان عقد قرارداد بايد به شركت آبفا مراجعه و نسبت به دائم نمودن انشعاب آب اقدام نمايند به این ترتیب كه پس از گرفتن نوبت بازديد و مساحي، نسبت به تسويه حساب حق انشعاب اقدام کرده و انشعاب آب دائم مي‌شود و قبض آب طبق تعرفه مسكوني برای مشترك ارسال می شود.
 
 
15-كليه مشتركان كه در محدوده شبکه  فاضلاب قرار داشته و حق انشعاب خود را پرداخت کرده اند، چه بصورت انشعاب آزاد و يا انشعاب دائم پس از تكميل فرم مربوطه برای نصب انشعاب فاضلاب اقدام می شود.
 
16-در مواردي كه مشترك در محدوده‌اي باشد كه با خط شبكه آب فاصله بيش از حد متعارف داشته باشد، بايد پس از تكميل فرم مربوطه كه حاوي نشانی و كروكي دقيق ملك است و ارسال به امور اجرايي آب و بررسی امكان ادامه و يا تعويض شبكه و اجراي شبكه ملك موردنظر اقدام به فروش انشعاب آب می شود، كه پس از مراحل پذيرش و ارزيابي بر اساس سند مالكيت و پروانه ساختماني و يا مساحي انجام می شود .

بازدید : 43027 3 مرداد 1395 ساعت 08:47 ق.ظ
 

پرسش های متداول
آب   ( 1 تير 1396)
قبض آب   ( 29 خرداد 1396)
آب   ( 19 خرداد 1396)
آب شرب   ( 14 خرداد 1396)
صورتحساب   ( 28 ارديبهشت 1396)
نظرسنجی
در صورتی که در سال 96 به ادارات زیر پوشش شرکت آب و فاضلاب استان البرز مراجعه کرده اید، آیا از عملکرد این شرکت رضایت داشته اید؟
نظرسنجی
آیا ارتباط با بخشهای مختلف آبفا از کانالهای مختلف (سایت، 122، روابط عمومی و... برای شما آسان بوده است؟
باکس خبرنامه ایمیل
آمار بازدید
  • کل بازدید : 3791186
  • بازدید امروز : 763
  • بازدید دیروز : 2619
  • بازدید این ماه : 67697
  • آخرین بازدید : يكشنبه 2 ارديبهشت 1397 (09:31) ق.ظ
آخرین بروزرسانی

سه شنبه 24 بهمن 1396، ساعت 11:10